Rola i znaczenie betonu na placu budowy

bloczki betonowe

Beton to masowo produkowany, powszechnie dostępny materiał budowlany o szczególnie przydatnych właściwościach fizycznych. Odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, wytrzymały i wieloletni – materiał doskonały do zastosowań technicznych.

Zapotrzebowanie na beton na budowie

Place budów to nieustanna walka z czasem, praca pod presją, konieczność dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych i otoczenia. Realizacja prac powinna przebiegać szybko, sprawnie, bez opóźnień i przede wszystkim z zachowaniem jakości prowadzonych robót oraz optymalizacją kosztów.

W wypełnieniu tych wszystkich zadań pomocny okazuje się beton towarowy, posadzkowy czy do prefabrykacji. Powstające z niego elementy usprawniają, przyspieszają i zwiększają wydajność budowy, przyczyniając się do szybszego zakończenia projektów.

Do czego stosowane są prefabrykaty betonowe na placu budowy?

Do wykonywania podmurówek, jednowarstwowych murów przy przejściach pracowniczych, ścianek działowych czy fundamentów często stosuje się gotowe, mrozoodporne, o wysokiej izolacji cieplnej, bloczki betonowe, które skracają czas pracy i skutecznie zastępują cegły lub pustaki.

Budowa nie obejdzie się bez procesów logistycznych. Transport na placach budów musi przebiegać wyjątkowo sprawnie, bo wykorzystuje się do niego wielotonowe maszyny i pojazdy, wymagające stabilnych powierzchni, po których mogą się poruszać. W tym celu stosuje się płyty betonowe, tworzące tymczasowe nawierzchnie i drogi dojazdowe, po których bez problemu mogą jeździć ciężkie samochody ciężarowe, koparki, ładowarki. Beton używany jest do stabilizacji uskoków i skarp ziemnych, konstrukcji żurawia, dźwigów czy rusztowań. Prefabrykaty wykorzystuje się również do budowy przejść, ramp i kanałów, służących celom budowlanym.

Wróć do bloga

Dane adresowe


General Beton Polska Sp. z o.o.

ul. Południowa 11/15
95-054 Ksawerów

NIP: 727-19-68-639Copyright © 2019 - 2023 General Beton
Developed by WEBprojekt
Polityka Prywatności

Administratorem Twoich danych jest General Beton Polska sp. z o.o. Dane do kontaktu w zakładce „Kontakt”.

Akceptuję treść polityki prywatności
Czytaj treść polityki prywatności