Jakie artystyczne zastosowanie może mieć beton?

beton w salonie

Wyjątkowo wytrzymały, odporny na wilgoć i uszkodzenia, o minimalistycznym wyglądzie oraz bardzo dobrej izolacji cieplnej – beton znajduje zastosowanie nie tylko na budowach, ale także jako element dekoracyjny i materiał do aranżacji wnętrz.

Nowoczesne wnętrza z udziałem betonu

Współcześni projektanci i architekci chętnie sięgają po beton architektoniczny do wnętrz. Wykonane z niego ściany czy ich elementy, nadają wnętrzu industrialnego i loftowego charakteru, będąc jednocześnie podstawą do dopełnienia innymi stylami. Popularne jest łączenie betonu i metalu lub impregnowanego drewna. Coraz częściej spotykane są łączenia odpornych na wilgoć betonowych paneli z mchem i żywą roślinnością.

Z betonu powstają nie tylko podłogi i ściany, ale także blaty, zlewy kuchenne, belki sufitowe czy drobne wyposażenie wnętrz, takie jak donice, stoły, lampy, podstawki. Ze specjalnych mieszanek betonowych tworzy się krzesła, barierki czy siedziska. Zyskującym na popularności rozwiązaniem jest beton przeznaczony do pokrycia nadrukiem. Dzięki temu można tworzyć różnorodne, odporne na szkodliwe czynniki, betonowe aranżacje, dostosowane do pomieszczeń.

Beton architektoniczny w zastosowaniu na zewnątrz

W otwartej przestrzeni beton wykorzystywany jest często do instalacji artystycznych, rzeźb i architektury miejskiej. Po beton chętnie sięgają projektanci ogrodów i parków, znajdując dla niego zastosowanie przy tworzeniu ozdobnych donic, podmurówek do roślinnych skarp, przy budowie fontann i posągów ogrodowych, a także ławek i stolików. Beton architektoniczny można spotkać również na ozdobnych elewacjach budynków, na których tworzy się betonowe wzory albo przestrzenne kształty. Dzięki temu przestrzeń nabiera nie tylko estetycznego, ale przede wszystkim ciekawego i artystycznego charakteru.

Wróć do bloga

Dane adresowe


General Beton Polska Sp. z o.o.

ul. Południowa 11/15
95-054 Ksawerów

NIP: 727-19-68-639Copyright © 2019 - 2023 General Beton
Developed by WEBprojekt
Polityka Prywatności

Administratorem Twoich danych jest General Beton Polska sp. z o.o. Dane do kontaktu w zakładce „Kontakt”.

Akceptuję treść polityki prywatności
Czytaj treść polityki prywatności