Beton posadzkowy

Wzmocniony rozproszonym zbrojeniem stalowym lub polietylenowym, beton posadzkowy to najwyższej jakości produkt, które gwarantuje trwałe i wytrzymałe powierzchnie, sprawdzające się w różnorodnych zastosowaniach, między innymi dla przemysłu oraz przestrzeni użytkowych.

Podobnie jak w przypadku betonu drogowo-mostowego, oferujemy pełne wsparcie i fachowe usługi doradcze, związane z produkcją, badaniami, transportem i układaniem betonu na miejscu realizacji projektu.

Zalety betonu posadzkowego

 Oferowany przez nas beton posadzkowy cechuje się wyjątkową trwałością i wytrzymałością, spełniające wytyczne obowiązujących norm polskich i europejskich w zakresie produkcji mieszanek betonowych. Wysoka wytrzymałość betonu na znaczne obciążenia pozwala na jego zastosowanie we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych, warsztatach, magazynach czy halach użytkowych. Znakomita odporność na ścieranie zapewnia utrzymanie długotrwałej jakości przy intensywnym użytkowaniu.

Mieszanka betonowa z przeznaczeniem na posadzki to dobry wybór także ze względu na łatwość utrzymania go w czystości, co pozwala na zachowanie nie tylko estetyki wyglądu powierzchni, ale przede wszystkim higieny i wymogów sanitarnych w przestrzeniach przemysłowych, biurowych i produkcyjnych, zwłaszcza w branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej czy rolnictwie.

Wybierając beton posadzkowy od General Beton, zyskujesz dostęp do ponad 50-letniego doświadczenia w produkcji betonu posadzkowego, przeznaczonego na powierzchnie magazynowe, hale produkcyjne czy powierzchnie biurowe. To solidne, trwałe i estetyczne rozwiązane dla każdego projektu, wymagającego jakości i trwałości mieszanek betonowych.

Zapewniamy profesjonalne doradztwo inżynierów i specjalistów, pomożemy dobrać właściwą mieszankę i klasę betonu do Państwa projektów. Zapraszamy do kontaktu!

Z czego składa się beton posadzkowy?

Beton posadzkowy składa się z różnych składników, które razem z wodą tworzą trwałą i wytrzymałą powierzchnię podłogi. Oto główne składniki betonu posadzkowego:

  • Cement, który odpowiada za połączenie pozostałych składników i utwardzenie betonu po dodaniu wody;
  • Piasek – kruszywo drobne, które nadaje betonowi odpowiednią gęstość i zwiększa jego wytrzymałość;
  • Żwir – kruszywo grube o większych frakcjach, które dodaje betonowi wytrzymałości i twardości. Powinien być dobrze oczyszczony i pozbawiony pyłu oraz zanieczyszczeń organicznych,
  • Dodatki chemiczne – używane, aby poprawić właściwości betonu posadzkowego. Mogą to być dodatki przyspieszające twardnienie, spowalniające czas schnięcia, poprawiające plastyczność czy zmniejszające skurcz betonu.

Po odpowiednim wymieszaniu wszystkich składników beton posadzkowy jest wylewany na powierzchnię i równomiernie rozprowadzany.

Jakie są koszty posadzki betonowej?

Koszty posadzki betonowej mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak:

  1. Powierzchnia: im większa powierzchnia, tym wyższe będą koszty, ponieważ wymaga więcej materiałów i czasu pracy;
  2. Rodzaj betonu: koszt zależy od rodzaju betonu, który jest wybierany. Beton standardowy może być tańszy niż beton dekoracyjny lub specjalistyczne mieszanki;
  3. Dodatkowe wykończenia, takie jak szlifowanie, polerowanie, malowanie lub aplikacja powłok ochronnych mogą zwiększyć koszty;
  4. Jeśli powierzchnia wymaga dodatkowego przygotowania, takiego jak usunięcie starej posadzki, naprawy podłoża czy wyrównanie, koszty mogą się zwiększyć;
  5. Lokalizacja: ceny mogą się różnić w zależności od regionu;
  6. Dodatkowe elementy takie jak wstawki dekoracyjne, granitowe krawężniki czy nakładki ochronne będą wpływać na koszty.
Polityka Prywatności

Administratorem Twoich danych jest General Beton Polska sp. z o.o. Dane do kontaktu w zakładce „Kontakt”.

Czytaj treść polityki prywatności