Pytania i odpowiedzi / Gdzie najlepiej kupić beton w Krakowie?

W związku z ciągłym rozwojem przemysłu budowlanego na rynku materiałów budowlanych istnieje coraz większe zapotrzebowanie na podstawowe materiały. Dlatego też nie brakuje na nim wytwórni betonu, wręcz przeciwnie, mamy całą gamę różnych betoniarni do wyboru. Warto jednak upewnić się, czy wybrana wytwórnia betonu jest rzeczywiście godna zaufania. General beton jest częścią międzynarodowego koncernu Tonon Group, produkcją betonu zajmujemy się od 1967 roku we Włoszech i na świecie, w Polsce natomiast od 1992 roku.

Wszystkie etapy budowy są równie ważne i mają ogromny wpływ na wytrzymałość i jakość wykonywanych konstrukcji. Dlatego też wybór odpowiedniej mieszanki jest kluczowy dla trwałości elementów betonowych. Rodzaj betonu należy dobrać odpowiednio do wykonywanego elementu zarówno pod względem parametrów jak i funkcji, jaką dany element będzie spełniał.

Beton zwykły można podzielić na klasy pod względem jego wytrzymałości od B7,5 do B50, z czego B7,5 to tzw. beton chudy lub potocznie „chudziak”, o najniższych parametrach, natomiast B50 to beton zwykły wyróżniający się najwyższą wytrzymałością – parametry betonu muszą być zgodne z normą PN-88/B-06250. Ten typ betonu wykonywany jest z kruszywa mineralnego skalnego, które następnie spaja się cementem – zazwyczaj jest to cement portlandzki bądź hutniczy. Do najchętniej stosowanych kruszyw należą: piasek, żwir, grys oraz mieszanki kruszyw mineralnych. W celu modyfikacji właściwości i struktury betonu zwykłego stosuje się różne mieszanki uplastyczniające, napowietrzające lub przyśpieszające jego wiązanie. Minimalna gęstość pozorna betonu zwykłego to 2000 kg/m³, natomiast uziarnienie wynosi minimum 8 mm. Podobnie jak w przypadku betonu towarowego wykonuje się z niego elementy nośne konstrukcji budowlanych takie jak belki, słupy czy też płyty stropowe.

Nasze betoniarnie oferują beton towarowy beton o podwyższonej szczelności, beton architektoniczny oraz barwiony, beton drogowo mostowy, beton kontraktorowy, beton posadzkowy, beton do prefabrykacji, mieszanki żwirowo - piaskowe stabilizowane cementem, beton recepturowy oraz betony lekkie , jak również transport mieszanek betonowych, a także projektowanie i doradztwo w zakresie dostosowania rodzaju mieszanki betonowej do konkretnej realizacji.


Polityka Prywatności

Administratorem Twoich danych jest General Beton Polska sp. z o.o. Dane do kontaktu w zakładce „Kontakt”.

Czytaj treść polityki prywatności