Pytania i odpowiedzi / Skład betonu w Łodzi

Żadna budowa nie może się obejść bez betonu, wszak jest to zarówno jeden z najbardziej istotnych jak i najstarszy materiał budowlany. Aby spełnić swoje zadanie i posiadać określone właściwości jego mieszanka musi mieć odpowiednie parametry.

Beton wykonany samodzielnie w betoniarce może nie mieć odpowiednich parametrów. Związane jest to z materiałami wykorzystywanymi na budowie – zazwyczaj są to piaski lub pospółki o niskiej jakości, co oznacza, że element wiążący odpowiedzialny za solidność surowca nie ma określonych właściwości, co z kolei nie pozwala na uzyskanie odpowiednio wysokiej wytrzymałości betonu. Dodatkowo dozowanie poszczególnych składników do mieszania w betoniarce bywa zmienne, co z kolei oznacza, że każda przygotowana porcja może mieć nieco inny skład i parametry. Duże znaczenie ma również ilość wody, którą trzeba dodać do mieszania w betoniarce - jest ona znacznie większa niż w przypadku betonu towarowego, co z kolei jeszcze bardziej pogarsza parametry wytrzymałościowe betonu. Beton jest wykorzystywany do elementów nośnych konstrukcji takich jak fundamenty, ściany czy stropy, dlatego też tak ważnym jest, by miał on oczekiwane parametry i wytrzymałość. Warto jest zatem zamówić beton towarowy z wytwórni betonu.

Beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich, natomiast na miejsce budowy przewożony jest betonowozami, bądź też samochodami samowyładowczymi w przypadku rodzajów półsuchych. Co za tym idzie cały proces produkcji jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu mamy pewność właściwych parametrów mieszanki. Dzięki dokładności i precyzji w procesie odważania poszczególnych elementów otrzymujemy gwarancję powtarzalności każdego metra sześciennego mieszanki.

Zgodnie z normą PN-EN 206-1:2003 beton towarowy to surowiec budowlany powstały ze zmieszania dwóch rodzai kruszywa – drobnego i grubego, cementu, wody oraz domieszek i dodatków uszlachetniających. Po związaniu tych składników masa twardnieje i przybiera niezwykłą wręcz wytrzymałość. Beton towarowy charakteryzuje duża trwałość oraz plastyczność, dodatkowo koszt jego wytworzenia jest niewygórowany, co z kolei wpływa na jego przystępną cenę. Ze względu na swoją dużą wytrzymałość jest chętnie wykorzystywany jest we wszelkiego rodzaju konstrukcjach takich jak domy, budynki czy też drogi.

Nasza betoniarnia w Łodzi oferuje beton towarowy w klasach wytrzymałości od C8/10 do C50/60, transport mieszanek betonowych, a także projektowanie i doradztwo w zakresie dostosowania rodzaju mieszanki betonowej do konkretnej realizacji.


Polityka Prywatności

Administratorem Twoich danych jest General Beton Polska sp. z o.o. Dane do kontaktu w zakładce „Kontakt”.

Czytaj treść polityki prywatności